Mc Gyver, alebo - už ma preboha zastavte, lebo aj dom postavím!

Autor: Zuzana Karasová | 22.9.2006 o 10:08 | Karma článku: 13,40 | Prečítané:  3685x

Ináč, keby niekto potreboval poradiť ohľadne sťahovania - smelo do toho - baví ma to! Jemné zádrhely nerátame, hlavne že je človek akčný. Písal mi kamoš, že či som sa s vlastným mužom a dcérou presťahovala - to vraj musí byť nuda.  Hmm - ani nie - hlavne s mojou slabosťou pre rôzne náradia. Tí moji spolubývajúci mi v tom novom byte zaberajú oveľa viac miesta, ako som si predstavovala. Tak som im to osladila.... ale nie naschvál!

Women's WorkWomen's Workwww.artworksmontana.com

Malej som sa pokazila zásuvku v izbe, lebo som jej chcela priraziť posteľ ku stene a tá zásuvka tam vadila, tak som vypla poistky, že odmontujem tú trčiacu bielu krabičku. Odšroubovala som krabičku a tam ako na potvoru zostal trčať ten kovový cicvor čo sa zapicháva do zástrčky (ináč - neviem či si nemýlim pojmy - ako to je zásuvka/zástrčka - zásuvka je "to" v stene a zástrčka "to" mobilné, nachádzajúce sa na spotrebičoch? Či naopak?). No nič, tak jak tam trčal ten kolíček, tak som si povedala, že odmontovanie bieleho obalu stráca zmysel, ak toto zaberá rovnako veľa miesta. Pri bližšej obhliadke som objavila ešte zopár odskrutkovateľných skrutiek... skrátim to - vybrala som zo steny:
- takú krabičku s káblikmi s kovovým kolíčkom
- zopár šróbikov
- niekoľko samostatne odpadnuvších kábikov
- kus omietky
...s výsledkom som bola maximálne spokojná... až kým som nezistila, že posteľ sa tam aj tak nezmestí, lebo z druhej strany jej vadí asi 1cm radiatora. Ten sa mi odmontovávať nechcelo, bola som už trošku unavená, tak som si dala cigu a mala som chuť aj na kávu. Znovu som zapla poistky a dala vodu do varnej kanvice a ona nešla a nešla ani chladnička ani rádio. Zavolala som mužíka, že nič nejde. A on že čo som zase vykonala. (to preto to "zase" lebo deň predtým som šla na práčke čistiť ten šuflíček čo je úplne dolu a on nešiel otvoriť - také kolečko tam bolo, ktoré sa náhle odtrhlo, tak som musela potiahnuť kombinačkami za taký "výstupok", čo tam zostal po tom koliečku, lebo som to ešte stále chcela otvoriť a vyčistiť, a odtrhla som aj ten "výstupok" - tými kombinačkami, a potom stade tak nenápadne ale zato intenzívne celý večer tiekla voda a volali sme opravára, ktorý povedal, že musíme vymeniť celé čerpadlo.) Ale vráťme sa k tým zásuvkám a zástrčkám. Chlapovi som do teléfónu narovinu povedala, čo som robila - lebo veď s elektrikou nie sú srandy. On povedal, aby som si sadla na zadok a už preboha nič nerobila, keď som sama doma. Potom zavolal elektrikára, ktorý povedal, že som zrušila celý zásuvkový okruh. Ale inak bol milý. Aj elektrikár aj mužík. Výslovne mi síce zakázal robiť domáce práce, pri ktorých musím používať akékoľvek náradie (a koľko ho teraz máme doma! hmmm - krásne kombinačky, vŕtačky a tie vrndžiace doťahovačky - no mám na to slabosť - pomôžem si?), ale aj tak myslím, že tá pangharčačova posteľ by sa tam dala prišuchnúť, keby som odpílila kúsok sokla... musím to odmerať!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

autorská strana toma nicholsona

Recept na šťastné manželstvo. To druhé

Ak je skúsenosť matkou múdrosti, prečo nie sú druhé a tretie manželstvá úspešnejšie?

KOŠICE KORZÁR

Branislava Pašku obvinili pre nákup ultrazvukov

Pri spornom tendri mal stáť za machináciami pri verejnom obstarávaní.


Už ste čítali?